Vybavení do dětského pokoje

Zařídit dětský pokoj je velmi těžký úkol. Při tomto důležitém kroku musíte myslet na své dítě, to znamená co by se mu líbilo, jaký styl upřednostňuje. Pokud jste rodiče v očekávání, musíte se spolehnout na svůj vkus. V jiném případě vezměte s sebou do obchodu dítě a nechte ho vybrat, jakou barvu by chtěl mít na stěnách, jaký nábytek by se mu líbil a jaké by chtěl mít doplňky.

Pokud bude nerozhodné, přesvědčte ho o tom, co by podle vás bylo pro něj nejlepší. Avšak není dobré vybavit dětský pokoj tak, aby byl napodobeninou zařízení dospělých. Dětský pokoj by měl odpovídat stáří dítěte a měl by splňovat všechny jeho požadavky. 

Nábytek je potřeba měnit podle věku dítěte. Zatímco předškolnímu dítěti stačí jen několik skříněk, barevné krabice na hračky a postýlka, školák už bude potřebovat psací stůl a knihovnu. 

Pro děti plní jejich pokojíček hned několik účelů. Má být bezpečným útočištěm, místem her, odpočinku a postupem času i učení. Až do školních let děti ocení velkou volnou plochu na podlaze pokrytou příjemným kobercem.

Dětský pokoj by měl být veselý, barevný a měl by dítěti poskytovat dostatek prostoru pro všechny jeho činnosti.

Ideálním materiálem do dětských pokojů je dřevo. Pokuste se však vyvarovat nábytku s ostrými hranami - dítě by se mohlo zranit. Stoly i postele volte pokud možno zaoblené. Dřevěný nábytek lze výborně kombinovat s jinými materiály, avška pokuste se vyvarovat sklu. Postele volte s úložnými boxy z plastů, barevnými papírovými krabicemi nebo košíky z proutí.

Není nutné, aby byl nábytek za každou cenu nový. Pokud nemáte mnoho peněž na vybavení, existuje mnoho variant, jak levně zařídit dětský pokojíček. Měli byste však pamatovat na to, že není vhodné dětský zařizovat příliš starým, rozkládajícím se nábytkem. Starší nábytek můžete dotvořit sami pomocí barvy a štětce.

Co by mělo být v dětském pokoji:

Pokud máte doma starší dítě, součástí vybavení jeho pokoje by měla tvořit i počítač, případně televize.

 

 

Navštivte také

Doména www.detskatv.cz

Pagerank: 0

S-rank:

Návštěvnost: Doposud 15570 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.detskatv.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář