Televize jako zdroj informací i zábavy

Televize je zařízení, které nám umožňuje sledovat filmy. Jedná se o elektronické medium, které je schopné přijímat zvuk i obraz. Působí na několik lidských smyslů - zrak,sluch. Díky tomu mohou být také předávány komplexní komunikační obsahy. Je to nejmocnější reklamní a komunikační médium vhodné pro oslovení co nejširší populace. Slouží spíše pro zprostředkování emocionálních informací než věcných informací. 

Umístěna bývá nejčastěji v obývacích pokojích, ale i ložnicích a dětských pokojíčkách. Komerčně se začala televize využívat od 30. let 20. století, kdy vlastníky byli převážně podnikatelé a bohatí lidé. V současnosti má televizi téměř každá domácnost.

Televize je pro většinu lidí zařízením, který jim přináší největší množství informací o tom, co se děje ve světě kolem nich. Přečtení novin trvá příliš dlouho a rádio se stává minulostí.

Češi jsou zvyklí před spaním sledovat televizi. Někteří ji ani nevypínají, televize jim slouží jako uspávací předmět. Existují však i lidé, kteří televizi mají, ale vůbec ji nevyužívají. Důvodem je například nedostatek času nebo nechuť sledovat televizní pořady. V současné době lidé stahují filmy na internetu a pouští si je nejčastěji přímo z počítače. 

Televize vysílá v Česku několik kanálů. Pokud nemáte satelit, k dispozici vám jsou pouze tyto stanice.

Seznam českých televizních kanálů

Navštivte také

Doména www.detskatv.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 15383 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.detskatv.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář